“Україні вдасться реалізувати другий етап пенсійної реформи вчасно”, — зазначила вона.
Як уточнила В.Кудін, зараз Кабміну треба внести пропозиції щодо створення інституційних компонентів.
“Зокрема, необхідно визначитись, хто збиратиме внески та хто буде надавачем послуг. Зараз внески збирає ДФС, а послугу надає Пенсійний фонд. Але треба вирішити, чи це буде у подальшому відбуватись централізовано чи децентралізовано. Питання також, наскільки ефективним буде нагляд. Усі ці питання мають бути визначені до 1 липня”, — зазначила представник Мінсоцполітики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пенсійний фонд відзвітував про фінансування пенсій за січень
Довідка УНН. Другий рівень пенсійної системи — обов’язковий накопичувальний. Він передбачає, що працівники або роботодавці від їхнього імені, іноді — самозайняті особи, сплачують внески до накопичувального пенсійного фонду. Внески обліковують на індивідуальних пенсійних рахунках.
Ці внески інвестують у різні фінансові інструменти. Після виходу на пенсію учасник отримує право на одержання пенсії, яка обраховується з накопиченої суми внесків та інвестиційного доходу.
Кабмін та парламент тривалий час не могли дійти згоди щодо запровадження цього рівня пенсійної системи в Україні. Компромісом стала норма про запровадження обов’язкового пенсійного накопичення з січня 2019 року.