Деталі
“Тим часом в системі подачі води в корпусу не спостерігається неполадок, у зв’язку з чим зниження її рівня може бути пов’язано зі змінами, викликаними можливим збитком від землетрусу (що стався 13 лютого)”, — підкреслюється в повідомленні TEPCO. Відзначається, що компанія “продовжує спостерігати за ситуацією, вивчаючи відповідні параметри”.
Контекст
13 лютого в Тихому океані на північний схід від префектури Фукусіма стався потужний землетрус, в результаті якого постраждали понад 160 людей. Підземні поштовхи відчувалися щонайменше у десяти префектурах північної, північної-східної і центральної частин Японії. На самій АЕС “Фукусіма” через поштовхи розплескалася вода зі сховищ з опроміненим паливом. Національне метеорологічне управління попередило, що протягом тижня можуть відбуватися афтершоки, до теперішнього часу їх було вже понад 20. Саме ж землетрус, на думку японських сейсмологів, було афтершоком землетрусу 11 березня 2011 року.
お知らせ「福島第一原子力発電所1,3号機原子炉格納容器(PCV)の水位低下について」当社HPをご確認ください.➝ https://t.co/IN5bYJ4Jup
-東京電力(原子力) (@TEPCO_Nuclear) February 19, 2021Аварія на АЕС “Фукусіма-1” сталася в березні 2011 року, коли в результаті удару цунамі на станції вийшли з ладу системи енергопостачання і охолодження. В результаті в трьох енергоблоках сталося розплавлення палива, яке пропекло захисні корпуси реакторів. Для охолодження в них безперервно закачують воду, яка виливається через проломи в установках, заповнює підземні поверхи енергоблоків, дренажну систему, а також змішується з грунтовими водами і потрапляє в технічний порт АЕС. Фахівці TEPCO постійно відкачують цю воду і поміщають в спеціальні сталеві сховища, встановлені на території АЕС.