Деталі
До 200 прихильників Саакашвілі з 21 грудня продовжували голодування біля центрального офісу ЄНР у Тбілісі. Періодично протестувальникам доводилося надавати медичну допомогу. Перервати свою акцію вони погодились у відповідь на заклик експрезидента.
“Михайло Саакашвілі переживає за стан здоров’я кожного голодуючого і заявив, що сам буде змушений відновити голодування, чого ми не маємо права допустити, оскільки голодування Саакашвілі може призвести до фатального результату. Ми вирішили перейти на наступний етап боротьби”, — сказав Мелія.
Лідер заснованої Саакашвілі партії не уточнив, до яких методів вдадуться опоненти влади, наголосивши, що їхня боротьба буде “різноманітною і ненасильницькою”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Грузії кількох активістів, які голодують за звільнення Саакашвілі, госпіталізували із серцевим нападом — ЗМІ
Контекст
Саакашвілі, проти якого у Грузії є кілька кримінальних справ, затримали 1 жовтня у Тбілісі. Повідомляли, що він незаконно перетнув кордон країни. Колишній грузинський лідер голодував 50 днів на знак протесту, бо вважає себе політв’язнем.
8 листопада через погіршення стану здоров’я Саакашвілі перевели до лікарні під час в’язниці у Глданському районі Тбілісі.
Група лікарів з ініціативи омбудсмена Грузії Ніно Ломджарії обстежила ув’язненого Саакашвілі та оглянула умови тюремної лікарні. Наприкінці зазначили, що через тривале голодування у Саакашвілі розвинулися судоми, викликані енцефалопатією Верніке — серйозне захворювання мозку, внаслідок якого можна впасти в кому.
19 листопада Саакашвілі перевезли з тюремної лікарні у військовий шпиталь у Горі. Після цього колишній президент Грузії припинив голодування. У військовому шпиталі він перебував у відділенні інтенсивної терапії, а потім проходив курс реабілітації.
Водночас медики закликали владу Грузії негайно перевести ув’язненого в багатопрофільну високотехнологічну лікарню для проведення досліджень головного мозку.