Так, повідомляється, що починаючи з жовтня британські державні лікарні проводитимуть неінвазивний пренатальний тест (НПТ) для того, аби визначити загальний стан дитини і оцінити ризик виникнення генетичних захворювань — зокрема, синдрому Дауна.
Проте НПТ може використовуватися і з іншою метою — аби дізнатися стать дитини. В державних лікарнях цю інформацію батькам не розголошуватимуть, але приватні клініки можуть за окрему плату — від 150 до 200 фунтів — провести НПТ і повідомити стать майбутнього малюка.
Наз Шах закликає заборонити таку практику: за її словами у деяких національних спільнотах — зокрема, в південноазіатських сім’ях — заведено чекати хлопчиків. Іноді, коли батьки дізнаються, що в них буде дівчинка, — вирішують зробити аборт.
“НПТ варто використовувати за прямим призначенням — для визначення ризиків генетичних захворювань. Уряд має затвердити відповідні обмеження”, — заявила Шах.
Рані Білку з організації Jeena International пояснює, що величезна кількість жінок стикається з тим, що сім’ї змушують їх зробити аборти в разі, якщо ті чекають на дівчинку.
Деякі жінки відкрито розповідають на онлайн-форумах, що відмовляться від дитини, якщо стать буде “не тою”.
Формально робити аборти лише через те, що батьків не влаштовує стать дитини, в Британії заборонено. Проте на практиці виявити, що є їх справжньою мотивацією, неможливо.
Як повідомляв УНН, в Ірландії на референдумі підтримали лібералізацію закону про аборти.