“Залишилося всього лише шість днів до моменту зближення з астероїдом Ultima Thule. — зазначив він. — Близько півгодини тому на станції повинна була включитися програма підготовки апаратури до зближення, яка покликана попередити помилкові відхилення від програми польоту. Підтвердження того, що цей критично важливий етап пройдено, має надійти з відстані в 4 млрд миль (6,4 млрд км)”.
Перший знімок астероїда станція зробила ще 2 грудня, коли перебувала від мети на відстані 38,7 млн км. Він був зроблений за 33 години до включення бортових двигунів, які працювали 105 секунд і скорегувати рух станції таким чином, щоб вона 1 січня о 07:33 по Києву пройшла від астероїда, що знаходиться в 1,6 млрд км за орбітою Плутона, на відстані 3500 км .
Ultima Thule — найвіддаленіший об’єкт Сонячної системи, до якого коли-небудь прямувала автоматична станція. Астрономічні спостереження, проведені в минулому році, вказують на те, що Ultima Thule, ймовірно, є уламком неправильної форми діаметром 30-40 км, або парою астероїдів по 20 км в діаметрі кожен.
JUST NOW! My latest blog at @SkyandTelescope-- https://t.co/otMfNeNFua #UltimaThule #UltimaFlyby #SCIENCE #NASA #Space pic.twitter.com/y98y0CbJmZ
— Alan Stern (@AlanStern) 26 грудня 2018 р.