Цитата
“Ми поінформовані про останні події у Вірменії, ми дуже уважно стежимо за ситуацією. Закликаємо всі сторони виявляти стриманість і утримуватися від будь-яких форм ескалації та насильства”, — заявив Прайс.
“Ми нагадуємо всім сторонам про основоположні демократичні принципи, згідно з якими збройні сили держави не повинні втручатися у внутрішню політику. Ми продовжуємо підтримувати демократію і суверенітет Вірменії”, — додав він.
Деталі
Речник Держдепу закликав лідерів “вирішувати розбіжності мирним шляхом, поважаючи верховенство закону, демократію і демократичні інститути Вірменії”.
Що передувало
Опозиційні лідери Вірменії напередодні ввечері закликали заблокувати проспект біля будівлі парламенту і розпочати безстрокову акцію з вимогою відставки прем’єр-міністра країни Нікола Пашиняна. В ніч на 26 лютого біля парламенту в Єревані залишилися ночувати більше сотні опозиціонерів.
Керівництво Збройних сил Вірменії 25 лютого виступило із заявою, в якій закликало Пашиняна піти у відставку. “Прем’єр-міністр і уряд Вірменії не в змозі приймати адекватні рішення в кризовій і доленосною ситуації”, — повідомили військові.
Цій заяві передував конфлікт між Пашіняном і заступником керівника Генштабу Тираном Хачатряном. Представник Генштабу розкритикував слова прем’єра, який заявив, що в ході конфлікту в Карабаху спрацювали тільки 10% ракет російських комплексів “Іскандер”.
Пашинян назвав вимогу Генштабу про свою відставку спробою військового перевороту. Він скликав своїх прихильників на площу Республіки в Єревані, до будинку уряду, і оголосив про відставку глави Генштабу Оніка Гаспаряна.