“Ми визнаємо історичний зв’язок Індії із Росією, але ми хочемо говорити з Індією не про минуле, а про майбутнє. Дивлячись на майбутнє Росії: це не та країна, з якою хотілося б мати відносини у довгостроковій перспективі”, — стверджує він. “Ми будемо серйозно стурбовані, якщо Індія придбає у РФ системи і продовжить співпрацю, — заявив Шрайвер. — Я не можу сказати, що конкретно відбудеться, якщо Індія продовжить покупку”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Анкара відповіла Вашингтону на заклик відмовитися від покупки С-400 у Росії
Він також висловив невпевненість у тому, що для Індії буде зроблено виняток у питанні санкцій через покупки російських ЗРС С-400. “Ми готові до переговорів з Індією про щодо їх оборони та альтернативи. Можу сказати, що ми хотіли б почати ці переговори”, — заявив помічник глави Пентагону у відповідь на питання про готовність США запропонувати індійській стороні придбати інші системи.
“Рособоронекспорт” знаходиться під різними санкціями США від 2014 року і з тих пір не укладає прямих контрактів із Пентагоном. У квітні цього року російський експортер озброєння був внесений до списку санкцій закону “Про протидію ворогам Америки через санкції” (CAATSA), який передбачає застосування американських обмежень проти третіх країн, які співпрацюють з оборонним і розвідувальним секторами Росії. Глава “Ростех” Сергій Чемезов говорив, що деякі контракти “Рособоронекспорту” вже укладаються в рублях або національних валютах.
Нагадаємо, раніше індійська преса повідомила, що Москва і Нью-Делі в травні погодили умови поставки зрс С-400 на суму 6 млрд доларів США. Вашингтон виступив проти цієї угоди, однак Індія тоді заявила, що не має наміру відмовлятися від закупівель російської ЗРС.