sofiyskiy-sobor-u-stambuli-restavruyut-ta-zmitsnyat-dlya-zakhistu-vid-zemletrusiv

Софійський собор у Стамбулі реставрують та зміцнять для захисту від землетрусів

 • 309271 переглядiв

Деталі

Міністр культури і туризму Мехмет Нурі Ерсой повідомив, що скоро в мечеті Святої Софії завершаться статистичні роботи, після чого розпочинається другий етап реставрації з укріплення проти землетрусів.

«Перш за все, на зовнішньому фасаді буде проведено очищення бетонного розчину відповідно до затверджених проєктів реставрації. Потім старі свинцеві покриття будуть зняті. Тріщини в куполі під свинцем будуть відремонтовані, особливо ті, які викликають витік дощу та снігу, а потім свинцеве покриття буде відремонтовано і встановлено на місце», - сказав він.

Реставрують також мінарети, перший з мінаретів демонтують відповідно до рекомендацій наукового комітету. На другому мінареті Беязит будуть проведені демонтажні роботи.

«Ми демонтуємо його контрольованим чином, відремонтуємо зношені частини і замінимо мінарет на новий. На інших мінаретах триває робота нашого наукового комітету, особливо над статикою. Якщо буде визнано за необхідне, вони також будуть поетапно демонтовані і відремонтовані, а потім знову поставлені на місце, зміцнивши і укріпивши їх проти можливого стамбульського землетрусу», - розповів міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Туреччині за неякісне будівництво в зоні землетрусу заарештували 351 людину

Ерсой також заявив, що під час реставраційних робіт собор Святої Софії буде відкритий для поклоніння і відвідування.

За словами міністра культури, з моменту відкриття мечеті для богослужінь, вона прийняла близько 21 мільйона відвідувачів, в основному з метою поклоніння. Міністерство культури і туризму та Генеральна дирекція фондів створили наукову комісію з вивчення собору Святої Софії.

Додамо

Софійський собор, відомий також як Ая-Софія – мечеть, розташована в історичному центрі міста Султанахмет. Це одна з найвеличніших архітектурних пам'яток візантійської архітектури, які збереглися донині; символ «золотої доби» Візантійської імперії та один із символів сучасного Стамбула,

Збудована 537 року поруч із Великим імператорським палацом як християнський собор святої Софії. Після завоювання Константинополя османами 1453 року була перетворена на мечеть. У 1934 році за наказом Мустафи Кемаля Ататюрка перетворена на музей. 10 липня 2020 року Державна рада Туреччини визнала указ Ататюрка незаконним і Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган передав Ая-Софію у власність Управління релігійних справ.

1985 року храм занесений до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Українські Національні Новини

Новини Світу

    Популярні

    Новини по темі