scho-zminitsya-z-1-chervnya-novovvedennya-u-sferi-zhkg-dlya-bankiv-ta-pidvischennya-tarifiv

Що зміниться з 1 червня: нововведення у сфері ЖКГ, для банків та підвищення тарифів

 • 92169 переглядiв

Телефонний зв'язок подорожчає

"Укртелеком" з 1 червня підвищив вартість послуг фіксованого телефонного зв'язку для населення.

Так, компанія підвищує вартість тарифних планів на послуги фіксованого телефонного зв’язку, у які входять пакетні послуги - хвилини на спілкування по країні, з абонентами мобільних операторів. Це не стосується абонплати, яка регулюється державою.

Вартість пакетних хвилин збільшено на 6 гривень з ПДВ для тарифних планів "Домашній Базовий", "Спільний Базовий" і "Домашній Безлімітний".

Місцеві розмови в цих тарифних планах не тарифікуються, тобто абонент може без обмежень спілкуватися в межах одного міста/району.

Подорожі поїздами

Ціни на квитки на поїзд подорожчали ще наприкінці травня. Тож, відтепер українці платитимуть за квиток на 12% більше.

Загалом ціни на квитки підвищаться на 24%. Ще один етап подорожчання теж на 12% - з 1 жовтня. У компанії наголошували, що востаннє індексація тарифів на пасажирські перевезення проводилася у жовтні 2014 року на 12%.

Промисловість платитиме за газ більше

"Нафтогаз" підвищив ціни на газ для промисловості з 1 червня. У порівнянні з цінами на травень для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання його вартість зросте на 8,5-8,9%.

Так, "Нафтогаз" запропонував на червень ціну на газ на рівні 9 тис. 952,80 грн (з ПДВ) за 1 тис. куб. м за умови попередньої оплати промспоживачам, які збираються купувати газ обсягом понад 50 тис. куб. м. в місяць та які не мають боргів перед компанією.

За умови оплати протягом або після вказаного періоду на червень ціна запропонована на рівні 10 тис. 893,60 грн (з ПДВ) за 1 тис. куб. м.

При цьому, як очікується, ціна на газ для населення не зросте ще як мінімум до 1 серпня. Згідно з постановою уряду, саме до цього часу продовжено дію ПСО для "Нафтогазу" щодо пільгових умов продажу/постачання газу облгазам та теплокомуненерго. 

Зміни у сфері ЖКП

З 10 червня вводиться в дію новий закон про житлово-комунальні послуги. В уряді запевняють, що він покликаний забезпечити якісними житловими послугами мешканців багатоквартирних будинків, розмежовує обов’язки і права споживачів, і надавачів послуг.

Закон містить багато нововведень, врегульовує існуючі законодавчі колізії щодо управління будинком, питання оплати за послуги, а також надає більше прозорості у відносинах між учасниками, зазначили у Мінрегіоні.

Одним із ключових нововведень є можливість для населення обирати модель співпраці з постачальниками послуг з теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води. Основна відмінність полягає у тому, хто відповідатиме за якість наданої послуги, хто здійснюватиме абонентське обслуговування та обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

Ще однією важливою нормою закону про ЖКП є передбачений обов’язок монетизувати субсидії з 2019 року, додали у Мінрегіоні.

Крім того, у відомстві зауважили, що закон про ЖКП дозволить прискорити уже розпочатий процес становлення ринку професійних управителів.

Одна з норм нового закону стосується запровадження пені за прострочену плату за ЖКП.

Так, у разі несвоєчасного здійснення платежів за ЖКП споживач буде зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

Щоправда, ця норма вводиться в дію з 1 січня 2019 року.

Нововведення для банків

НБУ запроваджує новий норматив для банків України - коефіцієнт покриття ліквідністю (LCR). Очікується, що він підвищить стійкість банків до короткострокових шоків ліквідності. Цей норматив установлює мінімально необхідний рівень ліквідності для покриття очікуваного відтоку коштів з банку протягом 30 днів з урахуванням стрес-сценарію. Значний відтік трапляється у банківській системі у кризових умовах.

LCR запрацює в Україні з 1 червня. Шість місяців банки розраховуватимуть його у тестовому режимі, за результатами якого НБУ визначить графік входження LCR на 100%. Вже 1 грудня 2018 року він стане обов’язковим до виконання. Банки розраховуватимуть LCR щодня і щомісяця звітуватимуть.

Ліцензування вишів

Міністерство освіти і науки спростило процедуру ліцензування для вишів. З 1 червня МОН планує здійснювати ліцензування освітньої діяльності вишів винятково в електронному вигляді через Єдину державну електронну базу з питань освіти. Ліцензійні справи будуть реєструватися в порядку надходження їх до МОН згідно з електронною чергою. 

Перевезення домашніх улюбленців

З 1 червня для супроводження домашніх тварин при їх переміщенні за кордон до уваги будуть братись лише ветеринарно-санітарні паспорти встановленого зразка. 

Посвідки на проживання

Посвідки на проживання оформлятимуть у формі ID-карток. Тож, із 1 червня іноземці та особи без громадянства зможуть оформити посвідку на постійне проживання у формі карти, що містить безконтактний електронний носій.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Зйомки серіалу "Картковий будинок" завершені

     • 14511 переглядiв

    У Львові знову шукають вибухівку у бізнес-центрах

     • 10754 переглядiв

    За добу в Києві сталося щонайменше 30 ДТП: серед жертв є діти

     • 16321 переглядiв

    В Угорщині розбився невеликий літак: є загиблі

     • 12434 переглядiв

    Реєстрація на ЗНО до магістратури закінчиться 5 червня

     • 9760 переглядiв

    Автівка кортежу, яка збила дитину, виконувала спецзавдання

     • 17357 переглядiв