“Серед предметів контрабанди трапляються зброя, заборонені речовини, культурні цінності, деревина тощо. Так, нещодавно СБУ затримала організатора каналу збуту вогнепальної зброї. Зловмисники замовляли комплектуючі на спеціалізованих сайтах в одній із країн Північної Америки. Сервіси доставки надсилали їх в Україну, як спортивне спорядження. Тут зброю збирали і продавали на інтернет аукціонах. Також Служба заблокувала вивезення контрабандою до Литви партії бурштину вагою 113,5 кг”, — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що окрім вилучень і порушення справ щодо контрабанди, також застосовуються механізми штрафів і донарахування митних платежів. Зокрема, за цей період за матеріалами СБУ накладено майже 32 млн грн штрафів, а 91,6 млн грн — сума додаткового мита, яке мають сплатити порушники.
“СБУ розпочала 47 досудових розслідувань щодо корупції на митному кордоні. Наразі 53 особам повідомлено про підозру. Наприклад, незаконні схеми із розмитнення автомобілів були викриті на Поліській, Галицькій та Буковинській митницях. А співробітники постів „Чорноморськ“ та „Одеса“ Одеської митниці вимагали кошти від підприємця за безперешкодне проходження митного контролю. Також підозра оголошена в.о. начальника Житомирської митниці, який спричинив розтрату бюджетних коштів. З початку 2020 року судові вироки отримали 9 посадовців Держприкордонслужби, митних і контролюючих органів”, — зазначили в відомстві.
Як повідомляв УНН, в Укрзалізниці викрили схему з контейнерних перевезень на понад 4 млн грн.