“Банківська система України стрімко віддаляється від Європи. Ціною емісії, втрати міжнародних резервів і титанічними зусиллями працівників ПриватБанку, може і вдасться погасити паніку. Але банківського сектора в тому вигляді, в якому ми звикли його бачити, вже не буде”, — зазначив він.
За його словами, після того, як “Приват” став державним, частка депозитів населення у держбанках підстрибнула в 2,7 рази до 59%.
“Зараз більше половини (52%) активів банків — належать і управляються найбільш неефективним держапаратом з моменту незалежності. З початку кризи роль держави зросла з європейського рівня (11-16% активів в Центральній Європі, 17% — в Україні зразка 2013 року), до рівня Росії, що має специфічну структуру економіки. Ми були куди більш проєвропейським урядом і центральним банком, ніж нинішні марнослови”, — пояснив політик.
Він також наголосив, що за націоналізацію “Приватбанку” кожен економічно активний українець заплатить 6 тисяч гривень.
“Щоб зрозуміти, що нинішні заяви чиновників нічого не варті, нагадаю, що на початку поточного року Мінфін прийняв Стратегію реформування державного банківського сектора, що передбачає зниження ролі держави. Ніяк не збільшення. Нею передбачалася приватизація в 2018-2019 роках системних банків і „підвищення їх цінності банків для платників податків“. Останнє звучить як фарс, адже за вливання капіталу в Приват кожен економічно активний українець заплатить близько 6 тис. грн. Плюс до того всього, що він вже заплатив у вигляді інфляції, девальвації і вкрадених депозитів”, — резюмував С. Арбузов.