ukenru
rozvitok-turistichnoyi-galuzi-v-ukrayini-zatverdili-velomarshrut-zonoyu-vidchuzhennya

Розвиток туристичної галузі: в Україні затвердили веломаршрут зоною відчуження

 • 15404 переглядiв

КИЇВ. 30 вересня. УНН. У рамках проекту "Магніти України: Чорнобиль" затверджено перший веломаршрут, який проходитиме територією зони відчуження. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Державного агентства України з управління зоною відчуження.

"У рамках проекту "Магніти України: Чорнобиль" затверджено перший веломаршрут Державним агентством України з управління зоною відчуження та профільними підприємствами сфери управління Агентства, розроблено та затверджено перший веломаршрут, який проходитиме територією зони відчуження", - сказано у повідомленні.

У ДАЗВ сподівається, що веломаршрут дозволить відвідувачам зони відчуження побачити унікальний світ Чорнобильського Заповідника.

"Зупинитися у колишніх населених пунктах, які багато років приваблюють відвідувачів своєю самобутністю", – наголошує заступник Голови ДАЗВ Максим Шевчук.

Під час розробки веломаршруту Державне підприємство "Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження" разом із представниками спортивної та туристичної велоспільноти України провело технічні проїзди веломаршрутом, щоб зафіксувати усі функціональні та топографічні особливості.

Зазначається, що загальна протяжість маршруту, що пролягає від КПП "Зелений мис" через села Куповате, Опачичі, Оташів та Плютовище, сягатиме понад 45 кілометрів.

ДП "ЦОТІЗ" розробило для усіх, хто братиме участь у проходженні веломаршруту, перелік умов та інструкції.

"Кожна група буде забезпечена двома супроводжуючими, а на час облаштування маршруту буде наявний технічний транспорт, який зможе забезпечити підтримку учасників маршруту», – повідомляє помічник директора ДП "ЦОТІЗ" Кирило Гарник.

Для зупинок у мальовничих куточках уже розпочато облаштування спеціальних місць. Роботи з удосконалення та покращення велотреку для комфорту відвідувачів зони відчуження продовжуються.

Окрім того, перед затвердженням маршруту, за стандартною процедурою погодження та розробки маршрутів для відвідування, було проведено радіаційно-дозиметричний контроль. За оцінками ДСП "Екоцентр", контрольні рівні можливого опромінення гарантовано не будуть перевищені.

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з міжнародними експертами сформувало дорожню карту розвитку туризму, яка ляже в основу стратегії розвитку туризму та курортів.

Українські Національні Новини

Політика