Зазначається, що цей документ у РНБО можуть прийняти до 26 лютого.
“Коли ми тільки починали розробляти архітектуру і бачення „Кримської платформи“, ми разом з Постійним представництвом президента в АРК ініціювали розробку своїх частин стратегії деокупацію і, синхронізуючи з урядом і профільним міністерством тимчасово окупованих територій, відправили їх на розгляд РНБО. Ми очікуємо, що в символічні дати 26 лютого у нас буде тематичне засідання РНБО і прийняття подібної стратегії. Я знаю точно, що робота над цим ведеться”, — сказала вона.
Нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в одному з інтерв’ю сказав, що тема деокупацію Криму повинна стати “пекельною” для Росії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба: я задоволений реакцією РФ на Кримську платформу
Нагадаємо, міністерство закордонних справ бачить Росію частиною “Кримської платформи”, оскільки з нею доводиться вести переговори щодо деокупації півострова. Проте Кремль намагається дискредитувати цей майданчик.
В Офісі Президента України заявили, що саміт “Кримської платформи” відбудеться 23 серпня 2021 року.
Раніше Україна представила “Кримську платформу” Європейському парламенту.
Відзначимо, що перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппарова повідомила, що за підсумками саміту “Кримської платформи” з деокупації півострова, очікується відповідна декларація.
Кримська платформа має працювати на кількох рівнях. Перший — найвищий політичний рівень, до якого долучаться глави іноземних держав. Другий — рівень глав МЗС та міністрів оборони. Третій — міжпарламентський рівень. І четвертий — рівень експертів.