КИЇВ. 7 грудня. УНН. Хірург-онколог медичного центру “Клініка Спіженко”, лікар вищої категорії, член Європейської асоціації медичних онкологів ESMO Євген Гірагосов розповів про важливість ранньої діагностики кишківника та негативні наслідки у разі її відсутності.
“Рання діагностика дуже важлива, тому що кишка — це все-таки орган, який має просвіт. І якщо вчасно не діагностувати, то, як правило, стається кишкова непрохідність, що потім відповідно ускладнює лікування. Якщо кишкова непрохідність має запущену стадію, то іноді доводиться виводити кишку на бік, що не є дуже сприятливим для пацієнта”, — сказав Є.Гірагосов.
За словами лікаря, пухлини кишківника зазвичай дають рано про себе знати, що дає можливість пацієнту вчасно звернутися до лікаря.
“Пухлини кишки дають знати про себе досить рано. Такими візуальними проявами є поява крові і слизу в калі, що дає можливість пацієнту звернути увагу на цю проблему і звернутися до лікаря. Окрім того, з’являється порушення характеру стула і схильність до запорів теж змушують пацієнтів звертатися до лікарів”, — зазначив Є.Гірагосов.
Однак бувають випадки, коли, не зважаючи на проблеми, люди пізно звертаються до лікаря, і тоді вже їм діагностують запущені форми раку кишківника з метастазами, які у Клініці Спіженко лікують за допомогою апарата КіберНіж.
“Іноді ми бачимо запущені форми, тому що товста кишка, судячи навіть з назви, має більший просвіт і пухлині є куди рости. І якщо пацієнт не звертається, не зважаючи на очевидні проблеми, то тоді ми бачимо і запущені форми. І тоді за допомогою КіберНожа ми лікуємо метастази пухлин кишки. Зокрема, метастази у печінці і легенях успішно лікуються за допомогою апарата КіберНіж, а безпосередньо саму кишку за допомогою КіберНожа не лікують. Для цього у нас є лінійний прискорювач, яким ми успішно опромінюємо пухлини”, — зауважив Є.Гірагосов.
Нагадаємо, у 2015 році майже третина хворих на рак прямої кишки прожила менше року від встановлення діагнозу.
За словами доцента кафедри радіології, виконавчого секретаря Асоціації радіологів України Юрія Коваленка, на відміну від держаних медичних закладів, приватні лікарні оснащені якісним та новим медичним обладнанням.
Так, лінійний прискорювач шведського виробника працює у медичному центрі “Клініка Спіженко”.
“Якість роботи лінійного прискорювача залежить не лише від його моделі, а й від методів, які реалізовуються на ньому та досвіду персоналу. З 2011 року вже проліковано більше тисячі пацієнтів. Реалізовано найсучасніші методи променевої терапії, включаючи метод променевої терапії з модуляцією інтенсивності (IMRT), лікування раків шкіри електронами. Перші 100 пацієнтів в Україні, проліковані цим методом, були саме в "Клініці Спіженко“, тобто він став широкодоступним для пацієнтів в Україні”, — розповів завідуючий відділенням медичної фізики “Клініки Спіженко” Руслан Зелінський.
Лінійний прискорювач дозволяє лікувати практично всі види злоякісних новоутворень будь-якого розміру шляхом точного підведення необхідної дози до об’єму новоутворення. Постійний контроль якості роботи лінійного прискорювача гарантує безперебійну та якісну роботу протягом всього періоду експлуатації без втрати якості та точності.