Верховна Рада після невдалого голосування у другому читанні за законопроєкт про штрафи за порушення комендантської години, планує найближчими днями знову його розглянути. До другого читання депутати дещо зменшили штрафи для бізнесу за порушення комендантської години та спеціального режиму світломаскування. Про це пише УНН з посиланням на проєкт порядку денного засідання ВР та законопроєкту №10195.
Деталі
Згідно з законопроєктом, за порушення заборони перебування у період комендантської години на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток чи посвідчень тягне за собою покарання у вигляді штрафу у розмірі від 1700 гривень до 3400 гривень.
За повторне порушення протягом року штраф буде складати від 3400 гривень до 6800 гривень.
Також планується встановити штрафи і для бізнесу за порушення комендантської години та спеціального режиму світломаскування. Штраф буде складати від 17 тис. гривень до 51 тис. гривень, а за повторне порушення - від 51 тис. гривень до 102 тис. гривень.
Однак, є винятки, коли штрафи не будуть застосовуватися. Так, якщо громадяни прямують з укриття чи в нього у зв'язку з повітряною тривогою, надають медичну або супроводжують поранених або тяжкохворих людей, здійснюють заходи з евакуації населення або рятування майна та в інших випадках, пов’язаних із загрозою життю або здоров’ю громадян.
Також не будуть застосовуватися штрафи для державних підприємств, які визнані критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.
Доповнення
Законопроєкт №10195 було внесено у жовтні минулого року. В редакції до першого читання штрафи були дещо більше.
Так, за за порушення комендантської години громадян штрафуватимуть на суму від 8 500 гривень до 17 тис. гривень.
Суб’єктів господарювання штрафуватимуть за порушення режиму роботи й світломаскування на суму від 51 тис. гривень до 102 тис. гривень.
До другого читання штрафи для громадян зменшили, а от для бізнесу навпаки збільшили. Так, за порушення комендантської години та спеціального режиму світломаскування встановлювалися штрафи від 51 тис. гривень до 102 тис, а за повторне порушення - від 170 тис. гривень 340 тис. гривень.
Однак, вже 16 січня Рада не змогла ухвалити даний законопроєкт та відправила його на повторне голосування.