Незавершеність розпочатого реформування системи Державної кримінально-виконавчої служби України призвела до того, що позитивних змін у цій сфері не відбулося.
Як наслідок, має місце критичний стан забезпечення прав людини на охорону здоров’я у місцях позбавлення волі, що підтверджується значним зростанням рівня захворюваності та смертності серед них загалом по державі.
“Зокрема, минулого року рівень смертності громадян в установах ДКВС, фактично зріс більш ніж на чверть. За 2 місяці поточного року порівняно з таким самим періодом 2016 року, кількість померлих громадян в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах ДКВС України зросла більш ніж наполовину та на сьогодні перевищує 100 осіб.
При зменшенні кількості утримуваних в установах ДКВС осіб рівень їх смертності загалом зріс на 82 % (з 8 до 17 летальних випадків на 10 тис осіб)”, — йдеться у повідомленні.
Стан захворюваності на ВІЛ/СНІД серед осіб, взятих під варту, та засуджених в установах ДКВС значно перевищує рівень захворюваності населення на цю хворобу загалом по державі.
“Визнаючи відповідальність держави перед громадянами України у місцях несвободи та з огляду на передбачені ст. 116 Конституції України повноваження Кабінету Міністрів України Генеральним прокурором України Юрієм Луценком та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською ініційовано перед Прем’єр-міністром України ухвалення найближчим часом постанови Уряду щодо передачі від Мін’юсту до МОЗ функції надання медичної допомоги хворим в установах ДКВС”, — повідомили у ГПУ.