"Державною програмою реімбурсації "Доступні ліки" користуються вже 2 млн 350 тисяч українських пацієнтів, 462 тисячі з них проживають у сільській місцевості", - йдеться в повідомленні.
За даними уряду, за останні 24 години вперше ліки за згаданою програмою отримали майже 2 000 пацієнтів. Серед тих, хто користується програмою, 63% - це люди старше 65 років, 36% - люди від 40 до 64 років. 80% користувачів програми отримують за нею ліки від серцево-судинних захворювань, які є найпоширенішими у структурі захворюваності українців.
У рамках програми, у 2020 році НСЗУ виплатила аптекам 618 млн грн за відпущені лікарські засоби пацієнтам. З початку цього року лікарі виписали 9,5 млн електронних рецептів на ліки за програмою, 85% з яких вже погашено, тобто пацієнти отримали необхідні ліки в аптеці.
НСЗУ законтрактувала 1179 аптечних закладів на роботу за програмою "Доступні ліки". Пацієнт може отримати ліки за програмою у 8,5 тисячах аптек по всій країні, майже 20% з яких знаходяться в селах та селищах міського типу.
У програму входять ліки як українських виробників – зараз їх 60%, так і іноземних – їх 40%.
На сьогодні в програмі "Доступні ліки" 264 лікарських засоби, серед них 85 – які пацієнт може отримати безоплатно. Зокрема, в програмі "Доступні ліки": 200 ліків для лікування серцево-судинних захворювань, 48 – діабету ІІ типу, 15 – бронхіальної астми, 1 – для лікування ревматичних хвороб.
Всі ці ліки пацієнт може отримати за рецептом в аптеці безоплатно або з незначною доплатою. Єдиним винятком є препарат для лікування ревматичних хвороб, вартість якого повністю сплачує пацієнт.
Як повідомляв УНН, Міністерство охорони здоров’я працює над формуванням номенклатури для закупівель ліків на 2021 рік.