Цитата:
“Це реально, це правда і треба все це робити й переходити на альтернативні відновлювані джерела енергії. Оскільки, по-перше, це дасть Україні змогу бути по-справжньому енергетично незалежною державою. Як ви знаєте, Україна поки що енергетично залежна держава, але потенціал дозволяє стати енергетично незалежною”, — зазначив Шафаренко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За це треба боротися: експерт пояснив, як виробництво біопалива може вплинути на економіку України
Деталі
Експерт вважає, що необхідно підтримувати на всіх рівнях влади тих, хто намагається впроваджувати та популяризувати ідеї виробництва енергетичних біоресурсів. Адже, на його думку, такі люди мають прогностичне бачення на енергетичні та екологічні проблеми України.
“Тому всі ці проекти та пропозиції, направлені на виробництво енергетичних ресурсів безпосередньо, які заміщують газ і вугілля, мають бути підтримані на усіх ланках, зокрема — місцевими органами. Оскільки повторюсь, вони дбають про забезпечення й енергетичної незалежності нашої держави”, — наголосив Шафаренко.
Доповнення
Нагадаємо, нардеп аграрного комітету ВРУ Івченко розповів, що Україна здатна виготовляти з відходів тваринництва, птахівництва та аграрництва близько 6 млрд кубів біогазу, що може суттєво посилити енергетичну незалежність держави.
“Другий показовий приклад: у нас є тваринницькі та птахокомплекси й аграрні підприємства, які мають, скажімо, вторинну продукцію — гній свиней і корів, послід птахів, рослинні відходи і переробної промисловості тощо. Ми б надали їм дешеві кредити на придбання біогазових установок. У результаті, з аграрного сектору можна брати щонайменше 6 млрд кубів біогазу”, — зазначив Івченко.