Радник по зв’язкам з громадськістю міністра закордонних справ і європейської інтеграції Анна Самсон заявила, що МЗС не може розголошувати причини відкликання Д.Брагіша з посади посла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Молдови зажадав розширення своїх повноважень
“Ми не хочемо, щоб ця інформація нашкодила двостороннім відносинам або самій людині, про яку йде мова”, — наголосила А.Самсон.
Зазначається, що рішення про відкликання Д.Брагіша стало несподіванкою для МЗС РФ. Як заявив заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін, причини такого рішення для російської сторони залишилися не ясні.
“Ця звістка дещо несподівана, — сказав Г.Карасін. — Напевно, про причини такого рішення треба питати в Кишиневі”. “Він брав участь у всіх переговорах, брав участь у засіданнях міжурядової комісії, ми активно взаємодіяли по лінії МЗС, — додав дипломат. — Він був шанованим, авторитетним членом посольського корпусу в Москві”.
Екс-посол Молдови в Австрії Андрій Попов сказав, що за його інформацією Д.Брагішу також не назвали об’єктивних причин його відкликання.
“До роботи Брагіша не було претензій, а відповідно об’єктивних причин для такого радикального рішення теж не було. Вважаю, його кандидатура була вдалим вибором для Москви”, — зазначив А.Попов.
Рішення уряду, на його думку, “нагадує не дуже хороші часи, коли незалежно від якості роботи до людини ставляться як до гвинтику системи”.
Андрій Попов упевнений, що дії кабміну негативно позначаться на мотивації інших дипломатів. “У нас існує порочна практика, коли посла відкликають, і його місце пустує тривалий час, як місце посла у Вашингтоні пустує вже півтора року”, — розповів екс-посол. Він не виключив, що у даного рішення є “закулісне підґрунтя”. “Але навіть у цьому випадку, чому не можна було зробити все коректно і підготувати Брагішу заміну?” — зазначив А.Попов.
Довідка УНН: Д.Брагіш був призначений на посаду посла Молдови в Москві колишнім президентом Ніколає Тімофті 27 листопада 2015 року.