Встановлено, що із п’яти випадків захворювання на ботулізм в одному з них рибна продукція була придбана на Дніпроруднівському міському ринку, а решта у кіоску “Пивасик” ФОП Чертоляс С.В. м. Запоріжжя.
“У ході перевірки встановлено, що реалізація риби та рибної продукції в асортименті у кіоску „Пивасик“ здійснювалася при відсутності супровідних документів, які підтверджують якість та безпечність продукції. ФОП Чертоляс С.В. не зареєстрований в реєстрі потужностей операторів ринку, що є порушенням ст. 22, 25 закону України „Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів“. На підставі зазначеного, фахівцями Управління Держпродспоживслужби в м.Запоріжжі призупинена реалізація рибної продукції, реалі затор від припису в акті перевірки відмовився,” — йдеться у повідомлення.
У Держпроді зазначили, що дані про відповідні порушення передані до прокуратури.
Також у відомстві додали, що Держпродспоживслужба ініціювала проведення позачергового засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в м. Запоріжжі. Окрім того, в області продовжується проведення рейдових комісійних перевірок в складі фахівців Держпродспоживслужби, поліції, райдержадміністрації щодо умов виробництва, зберігання та реалізації риби та рибної продукції.
Нагадаємо, за даними експертів, мораторій на перевірки та спрощення контролю за якістю послуг і товарів призвели до поширення інфекційних захворювань та отруєнь.
Зокрема, мораторій на перевірки загострює напружену ситуацію у сфері небезпечних відходів. Відсутність контролю призвела до поширення шахраїв на ринку та недобросовісної поведінки утилізаторів отруйних речовин. У травні хімікатами отруїлися харківські діти. За даними прокуратури, приватна компанія 17 травня вивантажила на сміттєзвалищі 54 бочки об’ємом 200 літрів кожна з невідомими речовинами. На трьох ємностях є надпис “метилмеркаптан”. Саме з цих бочок стався витік речовини. Внаслідок забруднення до лікарні госпіталізовано 3-х неповнолітніх мешканців села (2000-2004 р.н.).