За його даними, з березня по серпень 2020 року на Західному березі було знесено 389 палестинських будівель, це в середньому по 65 будівель на місяць і найвищий показник за 4 роки.
“На ранніх етапах пандемії COVID-19 влади Ізраїлю повідомили, що вони обмежать проведення своєї давньої політики знесення житлових будинків палестинців. На жаль, в період з березня по серпень 2020 року, через зносів 442 палестинця залишилися без даху над головою”, — сказав Макголдрік.
Зазначається, що окрім житлових будинків, були знесені господарські будівлі, через що багато палестинців втратили доступ до базових комунальних послуг — таким, як водопостачання. Особливу стурбованість у гуманітарного координатора викликає факт, що знесення будівель відбувається за прискореною схемою: вже через чотири дні після того, як власники отримують відповідне сповіщення, тому у них немає часу на те, щоб звернутися до суду.
“Коли ізраїльська влада зносить або змушують людей зносити будинки, вони зазвичай посилаються на відсутність виданих Ізраїлем дозволів, отримати які палестинцям практично неможливо через обмежувальний і дискримінаційний режиму будівельного планування, і у них не залишається можливостей для санкціонованого будівництва”, — заявив Макгодрік .
Він нагадав, що знесення будинків на окупованих територіях заборонено міжнародним гуманітарним правом.
Нагадаємо, 13 серпня Ізраїль та Об’єднані Арабські Емірати домовилися про встановлення дипломатичних відносин між державами. ОАЕ стали третьою арабською країною та першою країною Перської затоки, яка встановила дипломатичні відносини з Ізраїлем. Сербія та Косово також визнали Ізраїль та відкриють свої посольства в Єрусалимі.
Як повідомляв УНН, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху після телефонної розмови з королем Бахрейну Хамадом Ібн Ісою Аль-Халіфою заявив, що Бахрейн та Ізраїль встановлять дипломатичні відносини.