Цитата
“Pfizer розраховує майже вдвічі скоротити час, необхідний для виробництва партії вакцини COVID-19, з 110 днів до в середньому 60, оскільки це зробить процес більш ефективним і налагоджує виробництво”, — йдеться в повідомленні.
Деталі
Повідомляється, що в міру того, як країна прискорює свої програми вакцинації, збільшення може допомогти усунути вузькі місця, викликані браком вакцин.
“Ми називаємо це „Проектом Light Speed“, і не дарма це так називається”, — сказав віцепрезидент Pfizer за операціями із стерильними ін’єкційними препаратами, керуючий заводом компанії в Каламазу, штат Мічиган Чез Калітрі.
“Тільки за останній місяць ми подвоїли виробництво”, — додав Калітрі.
Доповнення
Вакцина Pfizer проти COVID-19 виробляється на трьох заводах Pfizer: починаючи з Честерфілда, штат Міссурі, переїжджаючи в Андовері, штат Массачусетс, і закінчуючи Каламазу, штат Мічиган. Станом на суботу по всій країні було введено близько 20,6 мільйона доз вакцини Pfizer.
Pfizer за контрактом зобов’язується надати в цьому році до 40 млн доз своєї вакцини від коронавірусу в рамках ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я в бідні країни і країни з середнім рівнем доходів.
За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, в штаб-квартирі Pfizer запевнили, що найближчим часом будуть представлені всі документи для реєстрації вакцини від COVID-19 в Україні.
Для початку першої хвилі вакцинації від COVID-19 в Україні вже підтверджено поставки 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в рамках глобальної ініціативи COVAX. Поставка вакцин в Україні, як очікується, почнеться вже в середині лютого.
Крім того очікується, що в рамках глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Глава МОЗ Максим Степанов заявляв також, що в лютому Україна повинна отримати 700 тис. доз китайської вакцини Sinovac.
Так, Україна раніше, окремо від COVAX, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника — Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз вакцини, з можливістю, як стверджують в МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші — а це трохи менше мільярда гривень — у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко раніше заявив, що в Україні вакцина Pfizer від COVID-19 насамперед буде використовуватися для вакцинації медичних працівників.
МОЗ України сподівається почати вакцинацію від COVID-19 вже в лютому 2021-го і до 2022 року вакцинувати не менше 50% населення — вже виділено 9 пріоритетних груп. Вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для всіх громадян.