Деталі
Творці проекту Malai Biomaterials пропонують замінити шкіряну промисловість більш екологічними та інноваційними технологіями — перетворенням кокосової води на аналог шкіри.
Розробники стартапу стверджують, що такий тип виробництва менш токсичний. Він не становить небезпеку для тварин та є більш екологічним.
Стартапери поділилась технологією виготовлення зауваживши, що кокосова вода надходить з установки для перероблювання горіхів та проходить стерилізацію, потім очищену воду подають певному типу бактерій і в результаті ферментації цукровий екстракт, який міститься у кокосовій воді, перетворюється на своєрідне желе з целюлози. Речовину посилюють натуральними волокнами та висушують.
Ідея стартапу виникла у 2018 році в індійця Сузміта Сузілана та Зузани Гомбосави зі Словаччини.
"Ми хочемо мати екологічний матеріал, який може замінити шкіру в будь-якому її застосуванні. Перш за все, як компанія, ми будемо розробляти інші рослинні матеріали на заміну тваринним“,— зазначив Сузілан.
Зараз стартап співпрацює з Індійським технологічним інститутом Хайдарабада та отримав схвалення організації РЕТА, яка відповідає за етичне ставлення людей до тварин. Незабаром власники планують розширити своє виробництво та популяризувати “кокосову шкіру” на великому ринку.
Нагадаємо
Каліфорнійським науковцям вдалося переробити пластик на паливо.