“Тетяна Баранцова отримала травму хребта під час занять гімнастикою у школі, коли їй було всього 10 років і з того часу стала прикутою до інвалідного візка. З тих пір вона вперто відмовлялася дозволити своїй травмі обмежити її життя — і стала ревним захисником інших людей з інвалідністю у своїй рідній Україні”, — йдеться в повідомленні.
Тетяні Баранцовій зараз 46 років. У 2002 році вона заснувала громадську організацію “АМІ-Схід”, яка допомагає молодим українцям, жінкам та сім’ям долати інвалідність через адвокацію, послуги та консультування. У квітні 2020 року її було призначено Уповноваженою уряду з питань прав людей з інвалідністю в Україні. “Моя місія — допомагати іншим”, — каже Тетяна.
За свою роботу Баранцова була обрана регіональним переможцем у Європі Премії УВКБ ООН у справах біженців ім. Нансена — престижної щорічної премії, якою вшановують тих, хто доклав надзвичайних зусиль для підтримки біженців, вимушено переміщених осіб та осіб без громадянства.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ООН просять привернути увагу до страждань 1,2 мільйона вразливих мешканців Донбасу
“Її лідерство й тихий природний авторитет проявились у 2014 році, коли на сході України спалахнув конфлікт. Люди з інвалідністю в її рідному місті та регіоні були особливо вразливими, тому Тетяна активно допомагала їм. Посеред бойових дій вона змогла врятуватися дорогою з Луганська разом із сином Павлом, якому тоді було 8 років, та чоловіком Олексієм Сорокою, який також користується інвалідним візком”, — повідомили в УВКБ ООН у справах біженців.
Зазначається, що жінка створила гарячу лінію і особисто відповідала на телефонні дзвінки людей з інвалідністю, які застрягли у зоні конфлікту. Ця “гаряча лінія” допомогла близько 5000 людей у переїзді, а також у грошовій, юридичній та психологічній підтримці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупація Криму та війна на Донбасі: Зеленський виступив на засіданні Генасамблеї ООН
Як повідомляв УНН, в Україні обліковано близько 1,5 млн переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та Криму.
This hero has led thousands of Ukrainians to safety.
Meet Tetiana Barantsova, the UNHCR #Nansen @Refugees Award Regional winner for Europe.@NorwayAmbUKR @SwissUA pic.twitter.com/QRaNw4s8Mt