“По-перше, це проблема розуміння першості в Церкві, спроби обгрунтувати претензії на всесвітнє верховенство за допомогою спеціально для цієї мети створюваної богословської аргументації. Друге — це відсутність загальноправославного визнаного, безперечного для всіх механізму надання автокефалії. Третє — це існуючі спроби оскаржувати канонічні кордони автокефальних церков, переглядати і скасовувати раз прийняті історичної ваги документи, що визначають ці межі”, — наводяться на сайті слова патріарха.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РПЦ вважає, що Константинополю “не варто втручатися” у справи невизнанної Македонської церкви
Він зазначив, що претензії Константинопольського патріарха “на право приймати апеляції з будь-якої церкви і загрози використання цих апеляцій як інструменту втручання у внутрішнє життя інших помісних церков”, а також його спроби виступати як суддя в ситуаціях, де він є стороною конфлікту, і створення ставропігій (підконтрольних особисто патріарху структур) на землях помісних церков без їх згоди вимагають осмислення та обговорення.
На нараді в Аммані 26 лютого зібралися глави чотирьох помісних православних церков: патріарх Кирило, Патріарх Єрусалимський Феофіл III, Патріарх Сербський Іріней і митрополит Чеських земель і Словаччини Ростислав (Гонт). У нараді взяв участь і настоятель Української православної церкви (УПЦ МП) митрополит Київський і всієї України Онуфрій (Березовський). Ще дві церкви — Румунська і Польська — направили на зустріч свої делегації.
Додамо, Антіохійська православ церква підтримує РПЦ у питанні автокефалії ПЦУ.