"Місцевий мобільний оператор, що працює на захопленому українському обладнанні приносить окупаційним адміністраціям майже 35 мільйонів гривень на місяць, 420 мільйонів гривень на рік. Це серйозний додатковий дохід для тих, хто працює в окупаційних адміністраціях", - цитує слова міністра прес-служба.
За його словами, окупаційні адміністрації Російської Федерації намагаються розірвати зв’язок між двома частинами українського суспільства, для чого задіюють всі механізми, в тому числі обмеження руху на КПВВ та блокування мобільного зв’язку українських операторів.
"Контрольні пункти в’їзду-виїзду з боку підконтрольних Уряду України територій покращили свою пропускну здатність, що у свою чергу дозволяє скорочувати терміни очікування. Однак з боку окупаційних адміністрації так і залишилися ті самі потужності, які були раніше. Більш того, окупаційні адміністрації не хочуть відкривати КПВВ в Золотому, що могло б створити додаткові можливості для людей, які перетинають лінію розмежування", - додав Черниш.
Нагадаємо, мобільний оператор "Vodafone-Україна" рік тому повідомляв, що не може перевірити чи відремонтувати своє обладнання на непідконтрольній території Донецької області.
Влітку минулого року мобільний оператор "Vodafone-Україна" не може відновити обладнання для повноцінної роботи зв’язку через відсутність гарантій безпеки.