“Невдоволення демонстрантів викликав намір грузинської прокуратури заарештувати одного з лідерів опозиційної партії „Єдиний національний рух“ (ЄНР) Ніканора Мелію. Головна прокуратура звинуватила його в організації та участі в штурмі парламенту 20 червня і подала клопотання про позбавлення Мелії депутатської недоторканності, щоб помістити політика в слідчий ізолятор”, — йдеться у повідомленні.
Прем’єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе, у свою чергу, звинуватив лідерів ЄНР у провокаціях, які спричинили штурм парламенту.
“Ми побачили прямі заклики до штурму парламенту”, що “принесли дуже важкі наслідки”, — заявив Бахтадзе журналістам.
Представники політичної опозиції залишили грузинський парламент на знак протесту через ігнорування правлячою партією вимог демонстрантів. У вівторок, 25 червня, перед протестуючими біля будівлі парламенту виступив екс-президент країни Георгій Маргвелашвілі.
“Тут на площі — правда і сила, тут справжнє бажання світлого майбутнього Грузії”, — заявив колишній глава держави. Він також додав, що відстоювання своїх інтересів “обов’язково призведе до перемоги”.
Раніше УНН інформував, що починаючи з вечора люди почали збиратись під грузинський парламент, щоб виказати свої вимоги та претензії до чинної влади. Головною вимогою мітингувальників була відставка міністра внутрішніх справ Георгія Гахара за перевищення повноважень поліцією в ході розгону акції в ніч на 21 червня. Крім того, учасники протесту вимагають звільнення всіх затриманих на мітингу в першу ніч.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Грузії відсторонили 10 поліцейських за перевищення повноважень під час розгону акції
Як повідомляв УНН, у минулий четвер, 20 червня, кілька тисяч демонстрантів зібралися біля будівлі парламенту в центрі Тбілісі, вимагаючи відставки глави МВС і голови парламенту.
Це сталося після того, як депутат Держдуми РФ Сергій Гаврилов сів у крісло спікера грузинського парламенту на Міжпарламентській асамблеї православ’я.
Тоді ж посол України в Грузії покинув з’їзд міжпарламентської асамблеї в знак протесту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Грузії біля будівлі парламенту спалили фото Путіна
Під час протестів протестуючі зробили спробу штурму будівлі. Поліція розігнала мітинг, застосувавши сльозогінний газ, гумові кулі і водомети.
Як повідомляють грузинські ЗМІ, затримано кілька десятків осіб.
Коментуючи це, в МЗС повідомили, що Україна з розумінням і симпатією ставиться до позиції влади і громадянського суспільства Грузії з протидії російської окупації.