“Фактично, ми зібрали поденний календарний щоденник порушень прав людини з боку Російської Федерації, які були зафіксовані в Криму і на Донбасі. Я задоволений тим, що 4 дні в найвищому судовому органі світу звучить позиція України, позиція правди і справедливості. Незважаючи на певні скептичні зауваження деяких експертів щодо тривалості процесу, я переконаний, що це той суд, який в кінцевому результаті приведе до рішення на користь України та кримінального суду над Путіним і його оточенням”, — зазначив П.Петренко.
За його словами, у міжнародного суду ООН є найкращий механізм — це те, що Генеральна асамблея ООН, членом якої є теж Росія, може вжити заходи контролю за країною-порушником.
“Три роки копіткої роботи дали можливість того, що сьогодні найвищий судовий орган світу озвучував позицію України щодо масових порушень, які вчиняються з боку Росії проти кримських татар, щодо дискримінації українців, фінансування тероризму з боку Російської Федерації, котрі вбивають наших громадян”, — додав він.
Нагадаємо, 6 березня Міжнародний суд ООН в Гаазі розпочав попередні слухання щодо позову України до РФ, поданого МЗС України 16 січня 2017 року.
Як повідомляв УНН, 16 січня Україна подала позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконної агресії проти України. Позов подано в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
Також нагадаємо, у МЗС Росії заявили, що РФ має намір використовувати доступні засоби правового захисту у зв’язку з позовом України до Міжнародного суду ООН.