За його словами, українські нардепи здійснили робочий візит до Мюнхена для того, щоб зібрати якомога більше інформації про цю депозитну систему збору тари.
“Метою робочої поїздки до Німеччини є перейняття досвіду збирання та переробки упаковок, зокрема тари. На цінниках у магазинах Мюнхену можна побачити побачити фіксовану суму, яка відшкодовується покупцю у разі повернення пляшки.
Тобто, купується виключно продукт.
Крім того, є продукція, яка виготовлена в Німеччині та імпортний продукт, але сума за пляшку вже прорахована”, — написав П.Дзюблик.
Нардеп зазначив, що вирішення питання накопичення тари є одним із пріоритетних для міжфракційного депутатського об’єнання “Майбутнє України”, яке займається вирішенням екологічних проблем.
Нагадаємо, кожного року в Україні утворюється близько 12-15 млн тонн твердих побутових відходів, 40% із яких — це тара.
Верховна Рада України хоче перейняти досвід європейських країн та впровадити фандомати в Україні. Нардепи переконані, що нова система збору тари допоможе зменшити кількість сміття в Україні та стимулюватиме громадян цивілізовано поводитися з відходами.
Депозитна система впроваджена в багатьох європейських країнах: Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, Естонії. Наприклад, в Норвегії збирають 95% тари, в Фінляндії — 93,3%, а в Данії — 89%.