"Вчора пішов документ, Національна програма з вакцинації, там зафіксовано план до 1 кварталу 2022 року вакцинувати 50% населення в 4-5 етапів. Це дуже амбітний план. Якщо країна знайде можливості вакцинувати швидше, ми це тільки вітатимемо", - сказав він.
Лікар також зазначив, що через механізм COVAX планується поставити вакцину, яка покрила б потреби 20% населення - це 8 млн українців, 16 млн доз.
Ситуація з вакцинацією від COVID-19 в Україні
Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника - Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують в МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші - а це трохи менше мільярда гривень - у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Угода проводиться через компанію-посередника в Україні "Лекхім", яку вибрав сам виробник.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов раніше заявляв, що в лютому Україна повинна отримати 700 тис. доз китайської вакцини Sinovac.
Він також оголосив 5 лютого, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax.
У той же час Україна приєдналася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 млн доз вакцини від COVID-19 з ініціативи COVAX. Очікується, що безкоштовно.
На сьогодні відомо, що в Україні повинні поставити 117 тис. Доз вакцин компанії Pfizer в рамках глобальної ініціативи COVAX. Крім того очікується, що в рамках глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Старт вакцинації в Україні очікується в середині лютого.