kytai-mozhe-maty-1000-yadernykh-boieholovok-do-2030-roku-pentahon

Китай може мати 1000 ядерних боєголовок до 2030 року - Пентагон

 • 19333 переглядiв

Китай стрімко нарощує свій ядерний арсенал і до 2030 року може мати 1000 ядерних боєголовок. За останній рік Китай додав щонайменше 100, тепер їхня загальна кількість перевищує 600. Про це пише Politico з посиланням на новий звіт Пентагону про військову потужність Пекіна, передає УНН

Деталі

Відповідна оцінка з’явилася на тлі невизначеності щодо політики майбутньої адміністрації Дональда Трампа щодо Китаю. Очікується, що Трамп, який замінить Джо Байдена, посилить економічний тиск на Пекін і призначить на ключові посади чиновників із жорстким ставленням до Китаю, зокрема Марка Рубіо та Майка Волца.

У звіті Пентагону також розглядається розвиток китайських ВМС і ВПС, а також проблема корупції в оборонному секторі. Китай продовжує дотримуватися політики "невикористання ядерної зброї першим", але активно працює над розширенням і модернізацією своїх ядерних сил.

Зростання витрат на оборону

Пекін планує збільшити витрати на оборону. Реальний бюджет Китаю, як зазначають у звіті, щонайменше на 40% перевищує офіційно заявлені цифри і становить приблизно 330–450 млрд доларів у 2024 році.

Водночас оборонний бюджет США залишається найбільшим у світі – останній запит Байдена становив 880 мільярдів доларів і, ймовірно, зросте після ухвалення Конгресом.

Військовий потенціал Китаю

Китай має найбільший у світі флот, що налічує понад 370 кораблів і підводних човнів, у тому числі понад 140 великих бойових суден. У 2025 році до складу флоту має увійти новий авіаносець "Фуцзянь".

ВПС Китаю збільшують виробництво п’ятого покоління винищувачів J-20 і розширюють свої виробничі потужності. З 1900 винищувачів, які має Китай, 1300 належать до четвертого покоління, що може конкурувати з найсучаснішими літаками США та Європи.

Корупція та логістичні проблеми

Попри швидку модернізацію, китайська армія стикається з корупцією. За минулий рік зі своїх посад було усунено 15 високопосадовців, причетних до корупційних схем, пов’язаних із розробкою ядерних і звичайних ракет.

Крім того, Китай має труднощі з логістикою для розгортання своїх військ і техніки далеко за межами материка, що обмежує його можливості проєктувати силу за межами Південно-Китайського моря.

Раніше

Головний дипломат Китаю заявив у вівторок, що сподівається, що нова адміністрація обраного президента США Дональда Трампа "зробить правильний вибір" і працюватиме з Пекіном. 

Популярні

Новини по темі