"Велика палата Конституційного Суду України перейшла до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення у справі", - йдеться у повідомленні.
Так, народні депутати стверджують, що оспорюваний Закон нівелює релігійну свободу та міжконфесійний мир в Україні, порушує конституційні права та свободи громадян. Зокрема: право на свободу світогляду і віросповідання, свободу об’єднання в організації для здійснення та захисту своїх прав і свобод й задоволення інтересів, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. На їх думку, зазначене є втручанням держави у церковні справи, що суперечить Конституції України.
"Суддя-доповідач повідомила, що з метою забезпечення повноти розгляду справи Президенту України, голові Верховної Ради України, Прем’єр-міністру України, головам комітетів Верховної Ради України з питань культури і духовності, Регламенту та організації роботи ВРУ і Міністерству юстиції України запропоновано висловити позицію щодо порушених у конституційному поданні питань. Конституційний Суд звернувся до низки закладів вищої освіти та громадської спілки "Українська Гельсінська спілка з прав людини" з проханням також надати відповідні висновки", - зазначається у повідомленні.
Нагадаємо, Велика палата Конституційного Суду України 11 лютого на пленарному засіданні розпочала розгляд справи за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо конституційності законопроекту "Про свободу совісті та релігійні організації".