“20% від коштів, які сплачуються в якості екологічного податку зараховуються сьогодні до державного бюджету, 25% заразовуються до спеціального фонду міських селищних об’єднаних громад та 55% зараховується до спецфонду обласного бюджету. Аналіз використання коштів протягом останніх років свідчить що екоподаток в Україні використовується вкрай неефективно,” — сказав О.Семерак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екоподаток ДТЕК Ладижинської ТЕС в 2016 році становить майже 142 млн грн
За його словами, тільки 2016 року “суб’єкти господарювання сплатили близько 4 млрд 222 млн грн, з яких 842 млн грн надійшли до загального фонду державного бюджету, а при формуванні бюджету на цей рік на природоохоронну програму було спрямовано лише четверут частину цих коштів. Інша частина цих коштів залишилася в “зеленому фонді бюджету” і були скеровані на фінансування абсолютно інших завдань, які відмінні від природоохоронного скерування”.
“Інших 3 млрд 368 млн екологічного податку надійшли до спеціальних фондів саме місцевих бюджетів і з них було використано 1 млрд 122 млн грн по всій території України, що склало лише 32% від тих коштів, які надійшли до спеціальних фондівбюджетів місцевого самоврядування. При цьому частина коштів були спрямовані на заходи, які не мають жодного стосунку до природоохоронних, або орієнтовані на тимчасовий результат, а частина залишається просто не освоєними і перебувають на рахунках органів місцевого самоврядування,” — додав О.Семерак.