kompyuter-macintosh-yakiy-nalezhav-stivu-dzhobsu-prodadut-na-auktsioni

Комп'ютер Macintosh, який належав Стіву Джобсу продадуть на аукціоні

 • 259801 переглядiв

КИЇВ. 17 жовтня. УНН. Комп'ютер Macintosh, яким користувався американський підприємець і винахідник Стів Джобс після звільнення з Apple, продадуть на аукціоні Bonham's History of Science and Technology у Нью-Йорку. Macintosh SE оцінюється у 200 тис. – 300 тис. доларів і буде виставлений на аукціон 25 жовтня. Про це повідомляє УНН з посиланням на сайт аукціону.

Macintosh продається із внутрішнім жорстким диском місткістю 20 МБ, клавіатурою, мишкою та резервним жорстким диском.

Деталі 

Наголошується, що цей комп’ютер використовувався Джобсом під час роботи в NeXT, компанії, яку він заснував після того, як залишив Apple у 1985 році. Як відомо, у 1996 Apple придбала NeXT.

Macintosh стояв у офісі Джобса з 1988 по 1994 рік.

Також на аукціоні будуть представлені документи, що стосуються Джобса, у тому числі візитівки часів його роботи в Pixar вартістю від 2000 до 3000 доларів.

На аукціоні буде представлено й рідкісну версію персонального комп’ютеру Apple II (ventless revision 0). Його вартість оцінюється у 20 000 – 30 000 доларів.

Стів Джобс 

Стівен Пол Джобс — американський підприємець і винахідник. Був засновником, членом ради директорів і CEO (генеральним директором) корпорації Apple Inc.

Джобс також раніше обіймав посаду CEO компанії Pixar Animation Studios; в 2006 році The Walt Disney Company придбав Pixar і Джобс став членом ради директорів Disney. У 1995 році в мультфільмі "Історія іграшок" він був зазначений як виконавчий продюсер.

Наприкінці 1970-х Джобс зі співзасновником компанії Apple Стівом Возняком створили один з перших комерційно успішних персональних комп'ютерів.

На початку 1980-х Джобс був одним з перших, хто побачив потенціал керованого мишкою графічного інтерфейсу користувача, що призвело до створення Macintosh.

Втративши владу в боротьбі з радою директорів 1985 року, Джобс був звільнений з Apple і організував NeXT, яка спеціалізувалася на ринках бізнесу та вищої освіти.

У 1996 році Apple придбала NeXT, а Джобс повернувся в компанію, яку співзаснував, зайнявши посаду CEO, на якій працював з 1997 по 2011 роки. У журналі "Fortune" Стів Джобс був названий найвпливовішим підприємцем 2007 і потрапив до списку топ-менеджерів 2009.

1986 року Стів купив у Lucasfilm студію комп'ютерної графіки The Graphics Group, пізніше перейменовану в "Pixar". Він був її генеральним директором і основним акціонером до придбання її "Волтом Діснеєм" 2006 року. До кінця свого життя Джобс був акціонером та членом ради директорів "The Walt Disney Company".

2004 року лікарі виявили у Джобса рак підшлункової залози й прогнозували лише кілька тижнів життя, але виявилося, що в нього рідкісний різновид раку, який може бути вилікуваним. Стіву вчасно зробили операцію, й він продовжив працювати в компанії Apple. У квітні 2009 року Джобс переніс пересадку печінки. З січня 2011 року він перебував у безстроковій відпустці за станом здоров'я, проте незмінно представляв публіці нові продукти своєї компанії. У серпні 2011 року Стів Джобс заявив про те, що йде з поста генерального директора компанії.

5 жовтня 2011 року, після тривалої хвороби, у віці 56 років співзасновник корпорації Apple Стів Джобс пішов з життя. Співчуття та сум з приводу його смерті того ж дня публічно озвучили президент США Барак Обама з дружиною, засновник Майкрософт Білл Гейтс, засновник Фейсбук Марк Цукерберг, засновники Гугл Сергій Брін та інші.

Нагадаємо 

Корпорація Apple презентувала нову лінійку смартфонів iPhone 14 та iPhone 14 Plus, професійну лінійку iPhone 14 Pro та iPhone 14 Pro Max, навушники другого покоління AirPods Pro та розумні годинники Apple Watch 8.

Українські Національні Новини

Технології

    Популярні

    Новини по темі

    МЗС Німеччини: зараз ППО для України важливіша за танки

     • 145502 переглядiв

    У росії заблокували сайт українського проекту "Хочу жить"

     • 230160 переглядiв

    Українські захисники знищили 11 дронів-камікадзе "Shahed-136"

     • 226933 переглядiв