“Сьогодні вранці о 10:26 за місцевим часом (4:26 за Києвом)” Чаньє-4 “успішно сів на зворотний бік Місяця”, — йдеться в повідомленні.
Як передає телебачення Китаю, координати місця посадки апарату — 177,6 градусів східної довготи, 45,5 градусів південної широти, що досить близько до попередньо встановленого місця.
“Чаньє-4” зробив першу в історію м’яку посадку на зворотному боці Місяця, — йдеться в репортажі. — Це дозволило встановити зв’язок між Землею і її природним супутником, а також відкрити нову главу в дослідженні Місяця“.
Місячний апарат “Чаньє-4” був успішно запущений з космодрому Січан в південно-західній китайській провінції Сичуань 8 грудня. Основне завдання проекту “Чаньє-4”, що складається з автоматичного посадкового модуля і місяцеходу, полягає в дослідженні маловивченою зворотного боку природного супутника Землі.
Зв’язок апарату з Землею здійснюється за допомогою супутника-ретранслятора “Цюецяо” — першого в історії космічного апарату, який приступив до роботи на гало-орбіті в точці Лагранжа L2 на зворотному боці Місяця. У цій локації супутник здатний довгий час зберігати стійку позицію щодо Сонця і нашої планети.
Як повідомляв УНН, астероїд Ultima Thule є бінарним астероїдом, що складається з двох частин, які об’єдналися воєдино на ранньому етапі формування нашої Сонячної системи.