“Згідно з нововведеннями підприємства-імпортери для ввезення на територію Катару будь-якого виду м’яса або м’ясопродуктів (охолодженого або замороженого), продукції птахівництва (яєць птиці, субпродуктів) зобов’язані отримати попередній дозвіл у Департаменті тваринних ресурсів Міністерства муніципальних справ та екології Держави Катар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експорт українського продовольства до ОАЕ стрімко знижується
Рішення щодо необхідності отримання спеціального дозволу прийнято за результатами засідання спільної комісії з контролю за якістю харчових продуктів Міністерства охорони здоров’я Держави Катар в якості запобіжного заходу в зв’язку зі спалахом пташиного грипу в Європі та Японії, а також епідеміологічною ситуацією в низці країн-постачальників зазначеної продукції”, — йдеться у повідомленні.
Практична реалізація нових вимог буде здійснюватися Міністерством охорони здоров’я у координації з Міністерством муніципальних справ і екології Держави Катар. Контроль за імпортом зазначеної категорії товарів та наявністю дозволів Міністерства муніципальних справ і екології Держави Катар здійснюватиметься в прикордонних пунктах пропуску інспекційними групами Міністерства відповідно до Закону Держави Катар № 8 (1990 р.) про контроль за якістю харчових продуктів з поправками, внесеними Законом Держави Катар № 4 (2014 р.).
Нагадаємо, за словами нардепа С.Тригубенка, Україна стрімко втрачає свої експортні позиції в агропромисловому секторі.
Так, згідно із повідомленням С.Тригубенка, протягом 9 місяців минулого року в Україні скоротився експорт свинини, яловичини, зерна і молочних продуктів.
“Протягом 9 місяців 2016 року експорт української свинини скоротився в 20 разів, і становить на сьогодні лише 18 тис. голів.
Експорт яловичини впав майже на третину. Якщо точно, то на 29% до 27 тис. тонн яловичини.
Експорт молочної продукції у грошовому вимірі скоротився на 10%, і це точно ще не межа.
Що стосується зернових, то, здавалося б, при хорошому врожаї, як цьогоріч, нам гріх жалітися, але експорт таки впав. У грошовому вимірі орієнтовно на 7,5 відсотків”, — написав він.
Така тенденція, за його словами, зумовлена, зокрема, і бездіяльністю Держпродспоживслужби.
Також нагадаємо, у світовому рейтингу експорту молочної продукції Україна скотилася на 42 місце.