"Міф номер один - Міністерство енергетики і влада нічого не зробило для того, щоб диверсифікувати поставку антрацитової групи вугілля з неконтрольованої території. Вам пропонується 4 проекти. Ці 4 проекти - це рішення наукове, технічне, фінансове наших енергетиків, щоб диверсифікувати поставку вугілля антрацитової групи в Україну… Загально проекти, які ввелися і вводяться у цьому році, дають можливість зекономити 3,5 млн тонн антрацитової групи вугілля, тобто 1/3 поставки, яка йде з неконтрольованої території", - сказав І.Насалик.
За його словами, 2 із 4 проектів уже реалізовано, ще два – в проекті на 2017 рік.
"Рішення перше – це переведення двох блоків 2 і 5 Зміївської ТЕЦ на газову групу вугілля",- сказав І.Насалик. За його словами, саме ці блоки потребують мінімального фінансового забезпечення і по них уже є державна експертиза. "Економія по даному проекту складає мільйон тон вугілля", - уточнив міністр.
"Другий проект стосується лінії "Запоріжська АЕС – Каховська АЕС". Тільки за три місяці введення проекту, а проект буде введений у березні місяці економія складає 750 тис. тонн вугілля",- сказав І.Насалик.
Третій проект, який уже реалізовано – "Рівненська АЕС – підстанція "Київська". "Цей проект, який діє в Україні, вже дав можливість диверсифікувати 1,4 млн тонн антрацитової групи вугілля", - уточнив міністр.
"Четвертий проект, який буде введений в роботу влітку поточного року, - будівництво на Дністровській АЕС блоків №3 і №4. "Економія по цих двох проектах – один, який діє, і один, який буде введений, порядку 700 тис. тонн вугілля", - сказав І.Насалик.
Нагадаємо, Міненерговугілля затвердило баланс електроенергії на березень з урахуванням надзвичайних заходів.
Як повідомляв УНН, в Україні, через блокаду на Донбасі Кабінетом міністрів України з 17 лютого введені надзвичайні заходи в енергетиці.