“Думаю, у надійних забудовників проблем із попитом не буде. Підтриманий він, в першу чергу, необхідністю людини мати власне житло і жити у пристойних умовах. Звичайно, не можна відкидати також фактор програм лояльності, знижок та маркетингових пропозицій від компаній. Проте це працює лише у тому випадку, коли у людини є потреба у квадратних метрах і можливість їх придбати. Що показово: у більшості киян є і те, і інше. Проблема в тому, що велика кількість тих, хто сьогодні має змогу придбати квартиру, почали відкладати кошти ще з 90 років, коли ні декларацій, ні будь-якого регулятора доходів по факту не існувало. А сьогодні будь-який банк у людини спитає про походження цих грошей. От і виходить, що активи, які могли б працювати на економіку, припадають пилом під матрацами”, — вважає Кушнір.
За його словами на сьогодні немає підстав говорити про надування “мильної бульбашки” на ринку житлової нерухомості столиці.
“І підстав для цього немає. Якщо експерти наперебій „надувають мильні бульбашки“, то це комусь потрібно. У нормальних великих забудовників попит на нерухомість стабільний. На прикладі „Київміськбуду“ можу сказати, що лише на цей рік ми запланували розпочати будівництво 7 нових об’єктів. Повірте, забудовник із 62-річним досвідом не робив би таких кроків, якби розумів, що потім не зможе це все реалізувати”, — наголосив він.