hetmantsev-stvoryv-klub-dlia-biznesu-z-preferentsiiamy-ale-zapevniaie-shcho-pravyla-odnakovi-dlia-vsikh

Гетманцев створив клуб для бізнесу з преференціями, але запевняє, що правила однакові для всіх

 • 72220 переглядiв

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що працює над створення єдиних умов роботи для бізнесу, передає кореспондент УНН.

"Ми отримуємо чітку вимогу наполягання від білого бізнесу до держави - забезпечити рівні умови гри, забезпечити рівні правила. І якраз те, що ми зараз робимо, ми усуваємо дисбаланси, усуваємо прогалину, усуваємо ті місця, де є недоплата податків і де є додаткові переваги, неконкурентні переваги за рахунок ухилення від оподаткування, і робимо закон єдиним для всіх і правила єдиними для всіх. Це, власне, загальний тренд податкової політики сьогодні", - заявив Гетманцев на форумі у Києві.

Водночас така заява голови податкового комітету Ради виглядає дуже дивною. Адже нещодавно в Україні набув чинності закон про "Клуб білого бізнесу", який створює преференції для обраних компаній.

Експертне середовище в один голос волає про те, що ця законодавча ініціатива Гетманцева містить великі корупційні ризики та дискримінаційні норми для підприємців.

"Це дискримінація, це дискреція і це порушення Конституції. За Конституцією – усі рівні перед законом. Цей закон створює умови, за якими хтось має преференції, і модель, за якою визначається, чи має компанія потрапити до "Клубу білого бізнесу", чи не має – вони визначають собі там кращі показники, ніж середні по ринку. Але ж це ринок, це вільна економіка - хтось працює краще, хтось працює гірше, і сама по собі ідея – вона антиконституційна", - зазначив член Ради товариства у The Aspen Institute Kyiv, директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін.

"Клуб білого бізнесу" Гетманцева – схвалена корупція чи дискредитація ринкової економіки?04.12.24, 16:16

То про які рівні умови каже Гетманцев, якщо одні отримують "плюшки" від податкової, а інші, які не стали членами клубу обраних, автоматично вважаються "сірими"?

Додамо

Варто зазначити, що бізнес середовище негативно і скептично сприймає ідею створення "Клубу білого бізнесу". Про це свідчать дані дослідження Advanter Group. У грудні цього року фахівці опитали 554 власників і керівників підприємств.

Відповідно до результатів опитування, менше ніж 1% підприємств потрапили до клубу обраних автоматично. Ще 1,3% довелося докласти чималих зусиль, аби отримати преференції.

Водночас 13% опитаних сподіваються потрапити до "Клубу білого бізнесу", а 3,9% вважають, що роблять для цього все необхідне.

Майже 25% опитаних бізнесменів заявили, не сподіваються опинитися серед обраних, і, що цікаво, понад 56% взагалі не знають, що таке "Клуб білого бізнесу".

Ставлення бізнесу до ініціативи створення "Клубу білого бізнесу" за результатами опитування більше негативне. Майже 40% взагалі не розуміють цієї ініціативи.

За розміром бізнесу розподіл виглядає так:

Нагадаємо 

Верховна Рада України ухвалила в цілому скандальний законопроєкт голови податкового комітету парламенту Данила Гетманцева про "Клуб білого бізнесу". Документ розкритикували як колеги Гетманцева по парламенту, так і експерти. Навіть у юридичних висновках було вказано, що він не відповідає законодавству України. Окрім того створення "Клубу білого бізнесу" в Україні стало першою за довгий час антиреформою.

У коментарях УНН економічні експерти вказували, що документ порушує Конституцію України та створює дискримінаційні умови у бізнес-середовищі. 

Про те, що законопроєкт Гетманцева містить дискримінаційні норми і має корупційні ризики, ідеться й у висновку аналітиків Спілки українських підприємців.  

Бізнес-омбудсмен Роман Ващук також заявив про те, що законопроєкт про "Клуб білого бізнесу" дискримінаційний.

Популярні

Новини по темі

Журнал Time оголосив Дональда Трампа людиною року

 • 10713 переглядiв