Деталі
За даними Мінсоцполітики, з початку 2021 року 34,1 тис. осіб на картки перераховано кошти грошової компенсації вартості "пакунка малюка" на суму 194 млн грн, з них:
- січень 2021 року – 13,4 тис. осіб (75 млн грн),
- лютий 2021 року – 20,7 тис. осіб (119 млн грн).
А загалом, у результаті запровадження пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги ”пакунок малюка”, який реалізовується з 1 вересня 2020 року, ПриватБанком видано 129,8 тис. соціальних карток, додали у відомстві.
Батьки, які отримали кошти на соціальні картки, можуть придбати дитячі речі в закладах торгівлі, що приєдналися до реалізації пілотного проекту.
Наразі, як зазначається, підписано 622 додаткові угоди про приєднання до пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги ”пакунок малюка” та внесено до Реєстру закладів торгівлі, де її можна отримати. Реєстр закладів торгівлі налічує 3432 магазини, з яких 139 - інтернет-магазинів.
Контекст
"Бейбі-бокси" почали видавати молодим родинам при народженні дитини ще у 2018 році.
Проте, у липні минулого року проект зупинив своє існування через блокування тендерної процедури. Один з учасників оскаржив результат аукціону до АМКУ, що унеможливило закупівлі "пакунків".
Тоді держава запропонувала при народженні дитини видавати родинам грошову допомогу у розмірі 5 000 грн. Натомість низка народних депутатів виступили за повернення "пакунку малюка". Відродити цей проект Україну також закликали і в ЮНІСЕФ.
Верховна Рада повернула "пакунок малюка" при народженні дитини у вересні 2020 року. А в листопаді того ж року Кабінет міністрів підтримав проект постанови, яка дозволив отримувати одноразову натуральну допомогу при народженні дитини “пакунок малюка”. Також, батьки тепер зможуть обирати, як отримати допомогу - у грошовій чи в натуральній формі.