Цитата:
"Курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку за минулий тиждень зміцнився на 1,4% – до 5-місячного максимуму", - зазначив Данилишин.
Фактори укріплення гривні
Зі слів голови Ради НБУ, факторами, які сприяють укріпленню курсу гривні, залишаються:
- позитивна кон’юнктура на світових товарних ринках (хоча стрімке зростання світових цін на нафту та природній газ дещо погіршило умови торгівлі для України);
- значний попит іноземних інвесторів на активи країн, що розвиваються.
Деталі
Зі слів голови Ради НБУ, обсяг інтервенцій Національного банку з купівлі іноземної валюти за 1-8 лютого 2021 року становив 160 млн доларів США, а обсяг міжнародних резервів НБУ збільшився до 28,7 млрд доларів США.
Обсяг гривневих ОВДП у власності нерезидентів за тиждень зріс на 1,7 млрд гривень до 96,5 млрд гривень, що становить 10,9% гривневих ОВДП в обігу. Підтримці високого попиту на державні цінні папери з боку нерезидентів сприяє їх висока дохідність, яка під час першого аукціону лютого становила 11,77%, що майже на 50 б. п. вище, ніж середньозважена вартість розміщень у січні та на 200 б. п. – порівняно з лютим 2020 року, додав Данилишин.
"Збільшили свої вкладення у гривневі державні цінні папери також банки (+2,1 млрд гривень за тиждень) та юридичні особи (+1,2 млрд гривень)", - зазначив голова Ради НБУ.
Доповнення
Гривня за минулий рік знецінилася щодо долара на майже 20% - на 4 гривні 58 копійок, з 23,69 до 28,27 грн/дол. за офіційним курсом Національного банку України. При цьому, падіння гривні, згідно з очікуваннями українського бізнесу, продовжиться і цього року - за останніми прогнозами, до 29,68 грн/дол.