Деталі
Імунізація пріоритетних груп вакциною Sinovac намічена на 26 лютого, повідомив секретар Гонконгу у справах державної служби Патрік Ніп.
З сьогоднішнього дня місто знімає обмеження на соціальне дистанціювання після повідомлення про найнижчий добовий приріст нових випадків COVID-19 з кінця листопада на початку тижня.
З понеділка в Гонконзі було зареєстровано вісім нових випадків зараження, шість з яких - місцева передача. За даними Університету Джонса Хопкінса, в цілому в місті з населенням понад 7 мільйонів осіб зареєстровано 10 812 випадків зараження і 197 смертей.
Вакцини Sinovac і Sinopharm вважаються потенційно доступними і легко розповсюджуваними вакцинами-кандидатами. На відміну від вакцин Pfizer-BioNTech і Moderna, китайські вакцини не вимагають дорогого зберігання в холодильнику.
Ситуація з вакцинацією від COVID-19 в Україні
Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника - Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші - а це трохи менше мільярда гривень - у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Такі заяви лунають на тлі оприлюднених результатів досліджень щодо ефективності цієї вакцини у 50,38% у Бразилії, яка також домовилася про цю вакцину і вже почала масово щеплювати людей 18 січня. Вакцину також вже почали застосовувати у Туреччині та Індонезії - з 13-14 січня.
Угода України з Sinovac проводиться через компанію-посередника в Україні “Лекхім”, яку вибрав сам виробник. Раніше агентство Reuters з посиланням на лист імпортера повідомило, що "Лекхім" просив українську владу про дозвіл відкласти перші поставки вакцин до квітня, посилаючись на затримки з отриманням експортної ліцензії від уряду Китаю і пізніше ухвалення українським парламентом спеціального закону про реєстрацію вакцин.
Тим часом міністр охорони здоров'я Маским Степанов раніше заявляв, що у лютому Україна повинна отримати 700 тисяч доз китайської вакцини Sinovac.
Він також оголосив 5 лютого, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax.
Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.
На сьогодні відомо, що в Україну повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Окрім того очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Наразі на реєстрації в Україні перебувають вакцини проти COVID-19 від Pfizer/BioNTech, Oxford/AstraZeneca та Sinovac.
Старт вакцинації в Україні очікується до кінця поточного тижня - по 21 лютого.
Варто відзначити, Національне антикорупційне бюро повідомило, що в лютому почало розслідування щодо закупівлі вакцин від COVID-19.