Деталі
Офіційне інформаційне агентство Сіньхуа повідомило, що на зустрічі з російськими законодавцями в четвер Лі Чжаньшу закликав до більш тісної співпраці у "боротьбі, серед іншого, із зовнішнім втручанням, санкціями та юрисдикцією довгих рук".
Лі також провів переговори з путіним напередодні очікуваної цього місяця зустрічі путіна і голови Китаю Сі Цзіньпіна на регіональній зустрічі в Узбекистані. Це буде перша поїздка Сі за межі Китаю з початку пандемії в 2020 році.
Лі є членом Постійного комітету Політбюро Комуністичної партії і вважається одним із найближчих довірених осіб Сі. Займаючи третє місце в ієрархії Комуністичної партії, Лі є найвищим чиновником, який побував за кордоном з початку пандемії.
Сіньхуа повідомило, що росія також підтримала засудження Пекіном візиту спікера Палати представників США Ненсі Пелосі минулого місяця на Тайвань.
"Лі подякував російській стороні за тверду підтримку Китаю в тайванському питанні", - повідомляє агенство.
Доповнення
За кілька тижнів до вторгнення росії в Україну Сі прийняв путіна в Пекіні на початку лютого, де сторони виступили із спільною заявою, в якій говорилося: «Дружба між двома державами не має кордонів, немає «заборонених» сфер співробітництва».
У цій заяві росія також заявила, що «підтверджує, що Тайвань є невід'ємною частиною Китаю і виступає проти будь-яких форм незалежності Тайваню».
Китай наполегливо відмовляється критикувати вторгнення росії в Україну або навіть називати його таким і звинувачує США та НАТО у провокуванні конфлікту, незважаючи на заяви путіна про те, що він розглядає Україну як "історичну частину росії, яка має бути ліквідована як самостійна політична одиниця".