“Можливість використовувати військових у якості правоохоронних органів має бути застосована лише в крайньому разі, в найневідкладнішій та найстрашнішій ситуації. Ми не перебуваємо в жодній з цих ситуацій зараз”, — заявив він.
Раніше американський президент Дональд Трамп погрожував застосувати війська в штатах, які не змогли самостійно придушити заворушення. Він послався на закон про повстання від 1807 року — Insurrection act, який дає можливість розгортати військові сили на території країни для виконання правоохоронних дій. Востаннє закон був застосований в 1992 році для придушення заворушень в Лос-Анджелесі, які були спровоковані побиттям поліцейськими афроамериканця Родні Кінга.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США чиновник Пентагону показово подав у відставку через придушення протестів
Нинішні масові протести у США почалися після смерті афроамериканця Джорджа Флойда. Його затримала поліція Міннеаполіса 25 травня за підозрою у використанні фальшивих купюр. Під час затримання офіцер натиснув Флойду на горло, при цьому Флойд намагався пояснити, що не може дихати. Пізніше затриманий помер у лікарні.
Як зазначає видання “Радіо Свобода”, сьогодні тисячі людей вийшли на вулиці у Європі на знак солідарності з демонстрантами, які виступають проти расизму в США, де восьму ніч поспіль тривають протести, викликані загибеллю неозброєного чорношкірого чоловіка Джорджа Флойда в Міннеаполісі, штат Міннесота.
Акції протесту почалися в Міннеаполісі, але швидко поширилися і на інші міста, охопивши ряд штатів. До вихідних демонстрації переросли в безлади, зіткнення з поліцією і погроми.
У Міннеаполісі встановили режим надзвичайної ситуації через заворушення, пізніше влада ввела комендантську годину. Також комендантську годину ввели в десятках інших міст, в тому числі у Вашингтоні і Нью-Йорку.