“Я тут щоб сказати вам, що як керівник NASA я вірю, що Плутон — це планета”, — заявив Брайденстайн під час останнього дня конгресу.
Астрономи давно сперечалися про те, що можна вважати планетою. У 1930 році, коли американський астроном Клайд Томбо відкрив Плутон, його назвали планетою через те, що він не був схожий на інші небесні відомі тіла — комети, астероїди або зірки.
Пізніше критерії до планет посилилися — в ході довгих дебатів астрономи прийшли до висновку, що планетою може вважатися тіло, яке знаходиться на орбіті Сонця, яке досить масивне, щоб за рахунок самогравітаціі зберігати сферичну форму, і знаходиться на “чистій” орбіті навколо Сонця, тобто на ній не повинно бути сторонніх тіл.
У 2005 році астроном Майкл Браун відкрив небесне тіло Еріду, розміри якого можна було порівняти з Плутоном. Тому астрономи виявилися перед вибором — чи визнати Еріду і ряд їй подібних тіл (зокрема, Цереру) планетами або перевести Плутон в розряд карликових планет.
Після довгих суперечок Міжнародний астрономічний союз в 2006 році вирішив позбавити Плутон статусу планети. Однак противників цього рішення виявилося досить — наприклад, в їх числі був планетолог Алан Стерн, який вже не раз відстоював свої погляди в публічних дискусіях.
Як передавав УНН, NASA не виявило на Місяці слідів посадки індійського модуля “Вікрам”.