“Ми повинні розуміти, що у нас 12 тисяч договорів є валютних кредитів. З одного боку дійсно, ніхто цих людей не зобов’язував брати кредити саме у валюті, це був їх ризик. З іншого боку, держава і не попереджала про ризики, які можуть бути у зв’язку з тим, що вони беруть валютні кредити”, — сказав Гетманцев.
З його слів, загальна сума, на яку було взято кредити — близько 20 млрд грн. Це питання треба вирішувати, і держава не може залишатись осторонь.
“Ми передбачили певне врегулювання цього питання, відстрочення зняття мараторію аж до кінця 2021 року. Президент не погодився з нами, він запропонував нам цей мораторій розтягнути лише на пів року. Ми з ним погодились, підтримали це, і зараз в залі, я думаю, будемо підтримувати цей закон з урахуванням пропозицій Президента”, — додав нардеп.
Нагадаємо, на сьогоднішньому пленарному засіданні Верховної Ради парламентарі, зокрема, повторно розглянуть з пропозиціями Президента ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті”.