Так, відповідаючи на питання журналіста, як можна зберегти потенціал науковців у цій галузі, М.Гавриленко відповів:
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Держава не допускає інвесторів у галузь урановидобування
"На мій погляд, структурно, у нас дуже потужна наука. В академії наук п’ять інститутів геологічного профілю, — це не мало. Відносно перехідного етапу, то є наука, яка розробляє перехідні теоретичні питання, є зв’язок із наукою і виробництвом. Є спеціалісти, але вони вже всі у поважному віці. Тому, безумовно, якщо наука не розвивається у цьому напрямку, то люди йдуть і шукають собі іншу роботу. Загалом, я вважаю, що в Україні зберігся науковий потенціал. У виробничій сфері — у меншій мірі", - зазначив він.
Водночас, за словами М.Гавриленка, в цілому, на сьогодні інтерес до геології знизився, про що свідчить кількість прийнятих спеціалістів у 2016 році на геологічну спеціальність.
Читати ТАКОЖ: АЕСУ: Україна має шанс продемонструвати всьому світу свою готовність розвивати енергетичний комплекс
"Можна сказати, що інтерес до геології дуже впав. Я, наприклад, у цьому році спілкувався з ректором університету, який готує спеціалістів, то він сказав, що в Україні на геологічну спеціальність прийнято 64 особи. Зараз факультет “геологічний” ліквідували, а придумали лише щось дотичне до слова геолог — географічний. І спеціалістів хороших таких дуже складно знайти", - сказав він.
Нагадаємо, у МОН поки не збираються повертати спеціальність "геологія" до українських ВНЗ.
За словами науковців, ситуація з підготовкою геологів в Україні є критичною.