Як підкреслюється в листі, більшість членів Радбезу підтримує позицію трьох європейських країн. Тим часом Вашингтон має намір активувати механізм відновлення штрафних заходів ООН щодо Тегерана.
Режим санкцій відносно Ірану безсумнівно буде відновлено, після чого “світ стане безпечнішим”, заявив держсекретар США Майк Помпео 20 серпня в ефірі телеканалу Fox News. “У іранців не буде можливості купувати російські засоби ППО, китайські танки і все, що загрожує миру і стабільності на Близькому Сході”, — підкреслив Помпео. Він також пригрозив санкціями Росії і Китаю, якщо вони виступлять проти вимог США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США запровадили санкції проти пов’язаних з розвідкою Ірану хакерів
Механізм відновлення санкцій було закладено в резолюції 2231 Ради безпеки ООН, яка ратифікувала ядерну угоду з Іраном, узгоджену в 2015 році. Відповідно до цього пункту, у разі невиконання умов угоди будь-який з його учасників може зажадати відновлення штрафних заходів — і інші сторони не можуть накласти вето на цю вимогу.
Однак Сполучені Штати заявили про односторонній вихід з угоди з іранською ядерною програмою ще в 2018 році. У зв’язку з цим Великобританія, Німеччина і Франція та інші вважають, що США більше не зважають учасником угоди і не мають правової можливості вимагати відновлення санкцій ООН проти Тегерана. У Білому домі, навпаки, переконані, що формально Вашингтон має право скористатися цим механізмом, оскільки брав участь в підписанні резолюції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іран став ближче до ядерної зброї, ніж до 2018 року — Байден
Раніше, в травні, США ввели санкції проти глави МВС Ірану, а також проти ряду осіб і організацій, пов’язаних з іранськими правоохоронними органами.