В інтерв’ю російським журналістам Філарет зазначив, що “ПЦУ не можна вважати самостійною церквою в силу декількох причин”. Одна з них — мироваріння.
Крім того від додав, що “якби знав, що буде написано в Томосі — ніколи б на нього не погодився”. Не згоден він і зназвою нової церкви.
Також, за словами Філарета, мали місце домовленості, що саме він фактично керуватиме церковю, а представницькі функції виконуватиме предстоятель ПЦУ.
“Якби було поставлено питання, що я відсторонююсь від керівництва церки, то я б на це не пішов”, — зазначив Філарет
Тож, за словами Філарета, його надурили.
У Православній церкві України уже відреагували на виступ Філарета в російських ЗМІ.
“Хвороба змінила його невпізнанно. Ззовні нібито все залишилося звичним. Але я не можу собі навіть уявити, щоби НАШ Патріарх давав інтерв‘ю кремлівським пропагандистам, знаючи, для чого воно їм потрібне — щоби далі руйнувати Україну.
Хвороба зробила його фактичним союзником Москви у боротьбі проти Томосу. “Коли я вийду з ПЦУ, то у Епіфанія відберуть Томос, він буде ніким, а я — буду Патріархом” — це могла сказати якась інша людина, але не НАШ Патріарх.
Сьогодні хвороба виявилася черговим “пробиттям дна” — інтерв‘ю “Россия 24”, — написав заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій Зоря на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, прикро писати про це в свято, але і не відреагувати — не можна.
"Користуючись хворобою Патріарха Москва принижує і нищить його, а він цього вже не здатен зрозуміти. Спецслужби Кремля мстяться за те, що він колись порвав з ними. Зараз, через багато років, з‘явилася нагода відплатити, зробивши так, що їхній ворог сам себе нищить і принижує", - додав Зоря.
Він також закликав молитися за здоров‘я Патріарха Філарета — тілесне і духовне.
Нагадаємо, ПЦУ виключила з єпископату двох прибічників Філарета. Крім того, Синод ПЦУ позбавив Філарета прав із управління єпархією.
Як повідомляв УНН, у червні у Володимирському соборі Києва з ініціативи Філарета пройшло зібрання частини ієрархів, священників та мирян колишньої УПЦ Київського патріархату, який учасники назвали його “помісним собором” і постановили відновити діяльність патріархату.