“У результаті шестигодинних торгів усі шість лотів було продано за взаємовигідними ринковими цінами”, — наголосили в “Енергоатомі”.
Довідково в компанії відзначили, що період відпуску/відбору електричної енергії — 01.07.2020 — 31.12.2020. Стартова ціна — 1500 грн/МВтг (без ПДВ), кількість лотів — 300 (6 пакетів по 50 лотів).
У спеціальних сесіях з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами беруть участь покупці, які придбавають електричну енергію винятково для власного споживання. Потенційні покупці мають надати організатору аукціону довідку про обсяги фактичного споживання електричної енергії за аналогічний період минулого року, підтверджену ОСП або відповідним ОСР. Сумарний обсяг електричної енергії, що придбавається покупцем, не може перевищувати 90 відсотків обсягу його споживання за аналогічний період минулого року. Пакети лотів, що пропонуються продавцями для продажу на аукціонах у формі спеціальних сесій, є неподільними.
Нагадаємо, можливість “Енергоатому” виходити на ринок двосторонніх договорів (прямих) і збувати там частину виробленої атомної електроенергії за ринковими цінами реалізовано Міненерго в межах заходів урядового Антикризивого енергетичного штабу. Сьогодні “Енергоатом” може реалізовувати у такий спосіб 5% своєї електроенергії, що за підрахунками самої компанії дозволить отримати додатково 2 млрд грн до кінця року. Водночас, в.о. міністра енергетики Ольга Буславець пропонує збільшити цю частку ще на 10% — відповідний законопроект минулого тижня зареєстровано у ВР. Такі заходи мають сприяти залученню коштів у компанію і оперативному погашенню заборгованості “Енергоатому”, кажуть в Міненерго.
Водночас, цього тижня колишній народний депутат Сергій Лещенко поширив інформацію про те, що Міненерго начебто заборонило “Енергоатому” подавати електроенергію за двосторонніми договорами. Інформація спростована також Міненерго.